M.Ostrowski Sp. J. - riedel.net.plM.Ostrowski Sp. J. - riedel.net.pl
    MOSTROWSKI.PL
    MUZYCZNY.PL
    KONTAKT
M.Ostrowski Sp. J. - riedel.net.pl


Zestawy głośnikowe
  CF-CFX
  Sygma
  TRX
  PN/PNX
  ST/STX
  Line Array
  Iconyx
    IC7
    ICX7
    IC8-R
    IC16/8-R
    IC24-R
    IC32-R
    IC32/16-R

Wzmacniacze mocy
  Wzmacniacze mocy
    Seria PF
    Seria PM
    Seria PN

Dystrybucja sygnałów CobraNet
  Opis

RHAON
  Opis

Sterowane cyfrowo kolumny głośnikoweIconyx

Zaawansowana technologia
• druga generacja,
• współosiowe przetworniki z podwójnym tweeterem,
• konfigurowalne presety,
• sieć RHAON,
• smukła konstrukcja,

Muzykalność
Precyzyjna kontrola energii akustycznej jest niezbędna w pomieszczeniach o charakterze pogłosowym. Dźwięk musi być jednak naturalny i przyjemny dla ucha. Aby zapewnić zrównoważone, pełnopasmowe przetwarzanie, Iconyx używa specjalnie zaprojektowanych współosiowych przetworników.

Każdy element kolumny to dwudrożny przetwornik ze złożoną zwrotnicą. Te wysokiej jakości kolumny głośnikowe, wraz z poszerzonym pasmem częstotliwościowym oraz stałą poziomą dyspersją, pozwalają słuchaczowi cieszyć się czystym, niezniekształconym dźwiękiem.

Każdy współosiowy przetwornik jest zasilany oddzielnym wzmacniaczem klasy D. Zintegrowany procesor sygnałowy optymalizuje funkcję przenoszenia, tak aby sygnał na wyjściu przetwornika był jak najdokładniejszym odwzorowaniem źródła. Opcjonalne wejścia cyfrowe PCM tworzą czystą cyfrową ścieżkę z minimalnymi zniekształceniami i latencją.

Konstrukcja
Kolumny głośnikowe Iconyx są zbudowane z 8-kanałowych modułów IC8-R. Każdy kanał kolumny Iconyx zawiera wysokiej jakości przetwornik zasilany wzmacniaczem zintegrowanym z procesorem DSP.

Specjalnie zaprojektowane przetworniki wytwarzają pełnopasmowy sygnał naturalnie reprodukujący sygnał mowy oraz muzykę. Wzmacniacze klasy D zintegrowane z silnikami DSP kontrolują osobno każdy przetwornik.

Opcjonalne wejścia cyfrowe PCM tworzą w pełni cyfrową ścieżkę sygnałową, która eliminuje niepotrzebne konwertowanie sygnału, a co za tym idzie zminimalizowanie latencji oraz zwiększenie dokładności. Przetworniki oraz wzmacniacze DSP kolumny IC8R znajdują się w aluminiowej obudowie z perforowanym metalowym grillem. Nowoczesne materiały łączą wysoką jakość z niezawodnością, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz.

RHAON - Renkus-Heinz Audio Operations Network
Olbrzymie możliwości sieci RHAON umożliwiają proste i szybkie zaimplementowanie w systemie Iconyx R presetów, kontroli stref oraz funkcji podtrzymujących pracę.
RHAON umożliwia pełną kontrolę nad funkcjami:

• Dystrybucja cyfrowych sygnałów audio w czasie rzeczywistym przez protokół Ethernet, przy użyciu sprawdzonej technologii CobraNet, dostarczająca dużą liczbę kanałów fonicznych o wysokiej jakości pojedynczym kablem Cat5.

• Procesor DSP wbudowany w każdą kolumnę Iconyx R znajdującą się w sieci. Ustawianie parametrów takich jak ośmiopasmowe parametryczne EQ, filtry dolno i górnoprzepustowe, kontrola poziomu wejściowego, wyciszanie i opóźnienie sygnału w czasie rzeczywistym. Wszystkie te ustawienia mogą być zachowane w jednym z 10 presetów.

• Oprogramowanie Beamware umożliwiające kształtowanie, kierunkowanie i kontrolę wiązki akustycznej, aby równomiernie pokryć dźwiękiem niemal każdą powierzchnię odsłuchową.

• Funkcje monitoringu i nadzoru. RHAON monitoruje krytyczne parametry działania takie jak przesterowanie sygnału, prąd i napięcie na wyjściu wzmacniaczy, temperaturę i automatycznie zgłasza ostrzeżenia.

Złożone algorytmy, intuicyjny interfejs
Algorytmy, które kształtują i kierują wiązki akustyczne w kolumnach Iconyx są bardzo złożone, jednak interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze.

Nasze oprogramowanie BeamWare, cześć systemu RHAON, pozwala zamodelować powierzchnię odsłuchową, a następnie ustawić wiązki akustyczne tak, żeby zapewnić jak najlepsze pokrycie dźwiękiem. Zgodnie z ustawieniami BeamWare oblicza parametry filtrów FIR, które kontrolują wiązki w kolumnie. Podczas instalacji wystarczy pobrać parametry filtrów FIR z komputera i wgrać je do odpowiednich modułów serii IC przez sieć Ethernet.

Wiele presetów, prosty wybór
Kolumny Iconyx R mogą zachować w pamięci DSP do 10 konfiguracji. Przykładowo, możesz zoptymalizować jedną konfigurację pod mniejsze wydarzenia dla głównej widowni, a drugą na większe okazje, gdy słuchacze znajdują się również na balkonach. Gdy konfiguracje SA zapamiętane, przełączanie między jedną a drugą jest bardzo proste.

Przyciski Up/Down oraz wyświetlacz znajdujące się w panelu tylnym kolumny, pozwalają użytkownikowi wybór dostępnych presetów. Funkcja ta może być również przywołana zdalnie z komputera lub panelu kontrolnego.

Zaawansowany procesor DSP / Wzmacniacz
Mózgiem każdego moduły IC8-R jest ośmiokanałowy procesor DSP / wzmacniacz, zaprojektowany specjalnie do zestawów Iconyx. Procesor nie tylko wykonuje skomplikowane przetwarzanie cyfrowego sygnału niezbędne do kształtowania i kierowania wiązki akustycznej, ale także zapewnia cyfrowe wzmacnianie 8 kanałów.

Audiofilska, wysokoprądowa sekcja wyjściowa i wbudowany silnik DSP kontrolują każdy współosiowy przetwornik wysokiej jakości z pełną precyzją.

Cyfrowe wzmacniacze klasy D są bardzo lekkie, sprawne i nie emitują ciepła - brak hałasu wentylatora. Całkowicie regulowany zasilacz impulsowy pracuje z napięciem od 90 do 260 Volt, 50/60 Hz AC.

Różne formaty wejść
Do kolumn głośnikowych IC-R mogą być doprowadzone różne sygnały wejściowe. Podwójne wejścia analogowe są standardowym wyposażeniem wraz z wyborem spośród dwóch wejść cyfrowych, wielokanałowego systemu dystrybucji sygnałów cyfrowych . CobraNet oraz cyfrowego wejścia AES/EBU.

Pionowo ustawiane źródła akustyczne (Vertically Adjustable Acoustic Center(s) - VAAC)
Gdy projekt jest finalizowany, RHAON . BeamWare oblicza wszystkie wartości niezbędnych parametrów i przesyła je do modułów Iconyx.

Obliczenia RHAON - BeamWare zostały zweryfikowane pomiarowo w naszym zautomatyzowanym środowisku pomiarowym oraz w istniejących instalacjach.

VAAC pozwala na wprowadzenie ostatecznych szybkich zmian w kolumnach Iconyx, jeżeli kolumna została zawieszona zbyt nisko lub zbyt wysoko.

Funkcja ta jest również stosowana, gdy architekt narzuci lokalizację do montażu kolumn, która nie jest optymalna z akustycznego punktu widzenia.

Konstrukcja modułowa
Aby sprostać różnym oczekiwaniom, systemy Iconyx są dostępne w czterech rozmiarach, przy czym wszystkie zbudowane są z podstawowych ośmiokanałowych modułów . IC8-R.

Moduły IC8-R mogą być transportowane w łatwy sposób i szybko łączone ze sobą przed montażem w miejscu docelowym.

Z dwóch modułów powstaje IC16-R, z trzech IC24-R, a z czterech IC32-R. Rozmiar kolumny Iconyx zależy od czynników takich jak pożądany poziom wyjściowy, nagłaśniana odległość oraz czas pogłosu pomieszczenia.

Transport
Kompaktowe moduły IC8-R mogą być w łatwy sposób transportowane w obrębie całego kraju.

Większe kolumny są transportowane do celu w kilku mniejszych paczkach.

Każdy moduł jest oznaczony w jasny sposób, z wyraźnym zaznaczeniem jakiej kolumny jest częścią (IC16-R, IC24-R, IC32-R) oraz która to część (dół, środek, góra).

System ten ułatwia zarówno transport jak i montaż urządzeń.

Łączenie modułów
Moduły IC8-R łączą się ze sobą tworząc większą kolumnę Iconyx. Wszystkie połączenia elektryczne wykonywane są bez konieczności lutowania, przy pomocy śrub blokujących, co zapewnia długotrwałą niezawodność.

Elementy montażowe łączą obudowy modułów w sztywną strukturę, która zapewnia dokładne położenie i dopasowanie poszczególnych elementów kolumny.

Montaż
Montaż kolumny Iconyx do powierzchni jest szybki i prosty.

Zamocuj płytki mocujące do dowolnej pionowej powierzchni, następnie umieść kolumnę na trzpieniach.

Przesuwana ramka pod obudową ułatwia precyzyjne poziome ukierunkowanie kolumny i zablokowanie kolumny, aby się nie przekręcała.

Integracja z architekturą wnętrza
Zaawansowana technologia Iconyx zapewnia wysokiej jakości dźwięk, zapewniający naturalność i zrozumiałość każdemu słuchaczowi znajdującego się w polu odsłuchu, bez względu na wielkość oraz pogłosowość pomieszczenia.

Iconyx umożliwia precyzyjną kontrolę energii akustycznej, przy zachowaniu walorów architektonicznych budynku.

Iconyx jest idealnym rozwiązaniem dla szerokiej gamy obiektów i systemów audiowizualnych, takich jak: obiekty sakralne, muzea, budynki administracyjne, dworce, stadiony, sale audytoryjne i koncertowe, wielkoekranowe instalacje audiowizualne, parkingi, itp.

Iconyx


Dodatkowe materiały: | Instrukcja obsługi IC-R | Dokument techniczny Iconyx | Elementy montażowe IC-R | Elementy montażowe IC8-R | Zawiesia IC8-R | Montaż serii Iconyx R w zabudowie | Rysunki serii Iconyx R (PDF, DXF, DWG) |
   MOSTROWSKI.PL    MUZYCZNY.PL    KONTAKT
    Copyright ©2009 - 2022 mostrowski.pl, muzyczny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.